Advent sa blíži – vyrobte si krásny a moderný adventný veniec

Aj keď sa určite mnohým z vás zdá, že sviatky pokoja a mieru tu boli nedávno, blížiaci sa advent nám dáva najavo, že za chvíľu sú tu zas. V tomto období určite na vašom stole nesmie chýbať správny adventný veniec. Skúste ho ale raz nekupovať, ale vyrobiť si ho presne podľa svojich predstáv.

Základom každého venca je kruh zo slamy či polystyrénu. Ten sa dá kúpiť väčšinou v kvetinárstve či papiernictve a od jesene býva často dostupný aj v mnohých supermarketoch. Potom budete potrebovať vetvičky rôznych ihličnanov, silnú niť alebo tenký drôt. Postupujeme tak, že vetvičky postupne prikladáme na veniec a prichytíme niťou alebo drôtom. Snažte sa konce vetvičiek prekryť špičkami ďalšieho radu vetvičiek. Môžete kombinovať niekoľko druhov ihličnanov alebo si zvoliť iba jeden. Aby ste základ venca trochu oživili, môžete pridať aj vetvičky niektorých listnatých stromov, ako je napríklad buxus, cezmína či mahónia.

Ďalšou možnosťou je základ nekupovať, ale vyrobiť si ho z prírodných materiálov. Môže ísť napríklad o výhonky vínnej révy, vŕbu alebo brečtan. Stačí len tieto vetvičky stočiť do kruhu a prichytiť drôtikom k sebe. Takýto veniec už nie je nutné ničím prekrývať. 

Keď sa dostaneme k samotnému zdobeniu, je ideálne mať po ruke tavnú pištoľ, s ktorou sa dajú rôzne komponenty prilepiť skutočne ľahko a výborne držia. Na zdobenie je najlepšie použiť prírodné materiály, ako sú šišky, šípky, oriešky, celá škorica, badián, sušené plátky citrusov a iné. Tiež je vhodné veniec doplniť farebne zladenými mašľami alebo drobnými vianočnými ozdobami. Ideálne je ladiť farbu tak, aby sa hodila do Vášho interiéru

Ak chcete mať veniec ako svietnik, ideálne je zakúpiť si v kvetinárstve bodce na sviečky. Je možné použiť aj kúsok drôtu, ktorý po nahriati zapichneme do sviečky, a potom aj s ňou umiestnime do venca. 

Ak chcete trochu modernejšie poňatie venca a nepotrpíte si na prírodných materiáloch, veľmi pekný je aj variant, kedy polystyrénový veniec obalíte hodvábnou stuhou, organzou alebo inou textíliou. Tú je možné nastrihať na malé kúsky a pomocou obrátenej strany štetca vpichovať po celom obvode venca. 

Neváhajte si vyrobiť originálny adventný veniec. Určite z neho budete mať väčšiu radosť ako z toho kupovaného.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien