Ako sa brániť horúcim letným teplotám v interiéri

Máte radi leto a slnečné letné dni, ale príliš horúce počasie vám v interiéri nedá vydržať? Chcete sa na vysoké letné teploty pripraviť a zaistiť si príjemné prostredie i v dňoch, kedy teploty hraničia s tropickými horúčavami? Poďte sa inšpirovať, ako si spraviť doma príjemný chládok.

Leto patrí k najobľúbenejšiemu ročnému obdobiu, pretože sa jedná o obdobie krásneho slnečného počasia, dlhých prázdnin a čerpania dovolenky. K týmto dňom patrí i horúce letné počasie, ktoré je príjemné len do tej doby, než je vám príjemne i v interiéri. V prehriatych miestnostiach sa totiž nedá bez ochladenia vydržať, a keď chýba klimatizácia, tak sa horúce leto môže stať nepríjemným a nepomôže vám ani priestorná šatná skriňa ako skrýš. 

Určite vás preto bude zaujímať, ako prežiť v interiéri leto i bez klimatizácie.

Nie každý totiž možnosť klimatizácie má a nie každý ju tiež pozitívne znáša. Preto nezostáva, než vyskúšať osvedčené rady, vďaka ktorým si môžete ovzdušie v interiéri spríjemniť, i keď vonku vládnu tropické horká. 

Tajomstvo úspechu spočíva v správnom vetraní a vytvorení prievanu respektíve v usmerňovaní chladnejšieho vzduchu. Je potrebné priviesť vzduch z chladnejších miestností do tých teplejších. Asi každý to prvé čo urobí je, že otvorí okná dokorán a snaží sa spraviť prievan. To môžete urobiť hlavne ráno a v noci, kedy je vonku ešte chladnejšie. Ale keď už sú vonku tropické horká, tak si týmto spôsobom do interiéru vženiete len ďalší horúci a suchý vzduch.

Najlepším riešením je teda zatvoriť všetky okná a nechať otvorený trebárs svetlík, vetračku v tej najchladnejšej miestnosti, z ktorej bude prúdiť chladnejší vzduch do tých ostatných, v ktorých necháte otvorené iba dvere. A vzhľadom k tomu, že horúci vzduch sa drží hlavne u stropu, tak svetlík či vetračka ho vytiahnu z interiéru von. Takže v žiadnom prípade neotvárajte pri vysokých vonkajších teplotách okná dokorán.

Ďalším krokom je kvalitné zatienenie okien. Vďaka nemu zabránite priamemu žiareniu slniečka do interiéru a zbytočnému ohrievaniu prostredia. To znamená rolety, žalúzie, markízy, závesy a kľudne ich nechajte zatiahnuté od rána do večera, aby to malo efekt.

Nezabúdajte sa sami ochladzovať nielen zvonku, ale aj zvnútra. Môžete vsadiť na chladené nápoje, ale tie vás ochladia len na chvíľu. Najlepším na horúce letné dni je vlažný nesladený čaj, do ktorého si môžete hodiť jednu až dve ľadové kocky. Zvonku sa v interiéri môžete ochladzovať vodou, ktorú máte pripravenú v nádobe s rozprašovačom alebo si rovno dať studenú sprchu v kúpelni. Aby ste si studenú kožu uchovali čo najdlhšie, tak sa rýchlo po sprche oblečte.

A teraz sa už môžete bez obáv tešiť z krásneho leta.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien