Ako sa zbaviť mravcov a obťažujúceho hmyzu

Trápi vás najmä v lete obťažujúci hmyz a mravce? Potrebujete riešenie, ktoré problém eliminuje a zároveň slúži ako prevencia? Vyskúšajte osvedčené.

Neexistuje domácnosť, ktorá by aspoň raz neriešila problém s mravcami v interiéri alebo bežne neriešila obťažujúci hmyz, ktorý nedá pokoj vo dne ani v noci.

Aj cez pravidelné upratovanie a čistotu si tieto drobné zvieratká cestu do bytu nájdu a vedia pekne otráviť život obyvateľov. Ako sa im úspešne brániť a zabrániť ich ďalšiemu vniknutiu?

Najčastejšími nepríjemnými návštevníkmi sú práve už zmienené mravce a ďalej komáre, muchy, mole a podobne. Práve nastal vhodný čas k tomu ako proti nim úspešne zabojovať a zároveň chrániť jedálne sety, sedacie súpravy, kuchynské linky, jedálne stoličky, konferenčné stolíky, šatné skrine, komody, taburety a ďalšie kusy nábytku pred použitými prostriedkami.

Poďme sa teda najskôr úspešne zbaviť mravcov, ktorí lezú všade a do všetkého.

Najčastejším riešením je použitie octu. Stačí ho zmiešať s vodou a aj preventívne vytierať hlavne kuchyňu. Ak poznáte ich cestičky odkiaľ pravidelne vychádzajú, tak im tieto otvory octom rovno pretrite. Osvedčenou pomôckou je naliať ocot priamo do rozprašovača a na postihnuté miesto nastriekať.

Mnoho ľudí si v boji proti mravcom pochvaľuje metódu s práškom do pečiva. Opäť stačí priamo posypať miesta odkiaľ vychádzajú.

 Medzi ďalšie osvedčené babské rady patrí napríklad logr z klasickej kávy, kvasnice, korenie a bylinky. Ako prevencia skvele slúži pestovanie aromatických byliniek priamo na parapete a pod oknami cibuľka a cesnak. Mravce odpudzuje silná aróma. V neposlednej rade sa vyplatí používať aj rôzne chemické prostriedky a čistidlá.

Ďalším otravným hmyzom sú komáre, ktoré často prenášajú aj nepríjemné choroby.

Okrem tradičných lapačov skvele fungujú aj rôzne odpudzovače, najčastejšie elektrické. Vďaka insekticídom ich usmrtia a zabraňujú aj ich vniknutiu z vonku. Skvele poslúžia aj praktické sieťky na okná a dvere, pri ktorých môžete mať otvorené dokorán vo dne aj v noci. Vhodným riešením sú aj rôzne postrekovače a spreje.

Z babských rád ich odpudzuje vôňa levandule, škorice, tabaku, mäty alebo cesnaku.

Ani na dovolenke sa nemusíte báť, že si s týmto otravným hmyzom neporadíte. Môžete so sebou vziať elektrické odpudzovače, siete na okná so suchým zipsom, repelenty kúpené, ale aj po domácky vyrobené napríklad rozmarínový či hrebíčkový.

Pri likvidácii hmyzu často trpí aj podlaha, steny a nábytok. Prípadné nanesenie na ich časti stačí otrieť čistou alebo jarovou vodou, na pomoc si môžete vziať aj citrón, ocot, či olivový olej. 

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien