Pomôžeme Vám ako si vybrať správny matrac

Máte problém s chrbticou a zvažujete ako si vybrať správny matrac? Nezabúdajte na to, že pre správny matrac sú rozhodujúce tie správne parametre, ktoré musíte pred kúpou zvážiť.

Ako si vybrať správny matrac

Keď bojujete s otázkou ako si vybrať správny matrac je treba brať na zreteľ hneď niekoľko jeho parametrov. Jedná sa napríklad o materiál, z ktorého je matrac vyrobený. To ovplyvňuje či už polohu chrbtice, pohodlie alebo zdravotnú nezávadnosť.  Ďalším, v dobe zvýšeného výskytu alergií, veľmi dôležitým parametrom, je hygiena a antialergénne vlastnosti daného matracu pre ktorý sa rozhodneme.

Ako si vybrať predajcu?

Najlepšia možnosť ako si vybrať správny matrac a neoľutovať to, je si matrac pred kúpou odskúšať. Túto službu v dnešnej dobe už ponúka mnoho predajcov. Je potrebné si matrac otestovať dostatočne dlho, vo všetkých polohách spánku. Veľmi dobrým ukazovateľom predajcu je tradícia, certifikáty, referencie a podobne. Najrozhodujúcejším ukazovateľom je však osobný pocit pohodlnosti, a preto odporúčam pri výbere predajcu matracov sa zamerať najmä na tých, ktorí nám možnosť odskúšania matracu vopred umožnia.

Jadro

Jadro je tou najpodstatnejšou časťou kvalitného matraca. Či je poťah biely či čierny, pekný alebo škaredý, pohodlnosť matraca to na rozdiel od jadra neovplyvní. Jadro musí byť priedušné, vyrobené z certifikovaných materiálov a najmä odolné voči preležaniu, čo vyjadruje jeho záruka. Vnútro matracu je teda kľúčovým parametrom, ktorý musíme zvažovať pri otázke, ako si vybrať správny matrac. Zloženie a konštrukcia matraca určuje aj jeho polohovatelnosť, o ktorej sa určite pri kúpe informujte. Rovnako sa informujte aj o tvrdosti matraca, ktorá je pre každého z nás individuálna.

Poťah

Ako už bolo spomenuté, dizajn poťahovej látky kvalitu matracu neovplyvňuje a taktiež si treba uvedomiť, že matrac bude zabalený v plachte. Pri odpovedi na otázku ako si vybrať správny matrac už teda vieme, že nie dizajn ale zloženie látky a výplne je veľmi dôležité. Vítanou zložkou okrem bavlny sú aj syntetické vlákna, ktoré zabezpečia odolnosť matracu voči mechanickému poškodeniu a taktiež odvádzanie vlhkosti. Poťah môže byť aj odnímateľný, čo má výhodu v tom, že sa dá na rozdiel od pevne zašitého aj oprať.

Obal

Matrac môže byť balený buď voľne alebo vákuovo.  Vákuovo zabaliť sa dajú len penové matrace a väčšinou je tento spôsob balenia znakom kvality. Preto ak nedávate prednosť pružinovým matracom, odporúčam zakúpiť matrac práve vákuovo zabalený.

Záruka

V tomto prípade platí jednoduché pravidlo – čím dlhšia, tým lepšie. Vysoká záruka ide vo väčšine prípadov ruka v ruke s vyššou cenou, na druhej strane však aj s vyššou kvalitou a garanciou životnosti vášho matracu. Dajte si však pozor na dodržanie pokynov zaobchádzania s matracom aby ste sa vyhli pri prípadnej reklamácií zbytočným komplikáciám.

Veríme, že pri otázkach typu: "Ako si vybrať správny matrac?" budete teraz múdrejší a kúpu matracu podrobne zvážite.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien