Ako upratať vianočný stromček

Sviatky pokoja a mieru sú za nami a tak ako pred nimi, aj po nich sa žiada poriadne upratať. Tentokrát sa ale bude týkať skôr upratovania ozdôb a dekorácií spolu s odzdobením vianočného stromčeka. Ale kam potom s ním? Ak ho máte umelý, potom je to jasné – späť do krabice a na pôjd alebo do pivnice. Čo urobiť so živým, to Vám radi povieme.

Vianoce tradične končia prvú nedeľu po Troch kráľoch. Niekto si necháva vianočnú výzdobu ešte dlhšie, aby si ju ešte trochu užil. Ale skôr či neskôr sa jej musíme zbaviť všetci.

 

Odzdobenie stromčeka a ukladanie ozdôb

Zatiaľ čo zdobenie väčšinu ľudí baví, do odzdobenia sa nám príliš nechce. Pusťme sa ale do toho. Ozdoby, ktoré sú už dole, uložte najlepšie do pôvodných krabíc, ktoré im poskytnú ochranu. Keď chcete, môžete na nich nechať háčiky, aby ste si na ďalšie zdobenie ušetrili prácu. Krabicu s ozdobami potom uložte tak, aby vám nikde neprekážala. Budete ju predsa potrebovať už za nejakých 11 mesiacov. Rozhodne ju ale dajte na miesto, ktoré si zapamätáte, a ktoré bude bezpečné, aby sa Vám ozdoby nerozbili.

 

Kam s vyslúžilým stromčekom?

Rozhodne nie je možné stromček len tak niekde vyhodiť. Väčšina miest má svoju skládku, kde je možné stromček odviesť. Niektoré obchody dokonca organizujú spätný odber. Stačí mať bloček, že ste si stromček zakúpili u nich a jednoducho ho odovzdať. Keď o žiadnom takomto mieste neviete, jednoducho ho položte k smetným košom. Ak ale topíte v peci, potom Vám môže stromček poslúžiť ešte raz. Skrátka sa s ním ohrejete.

Vianočné stromčeky sa väčšinou ďalej nespracovávajú, pretože na nich zostávajú kovové háčiky. Preto putujú do spaľovní. Ak sú stromčeky odzdobené dobre, je možné ich rozdrviť a využiť na kompost. Preto si na ich odzdobení dajte záležať a háčiky zložte, nech môže stromček ešte poslúžiť. 

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien