Ako zariadiť byt efektívne

Proces zariaďovania bytu nie je tak jednoduchý ako si môžete myslieť. Niekedy je prospešné, vzdať svoj domov do rúk odborníka. Tak sa teda zamerajme aspoň na pár pravidiel, ktoré by ste mali mať pri zariaďovaní bytu na pamäti.

Ako zariadiť byt

V tomto článku Vám poradíme, akých chýb sa vyvarovať pri zariaďovaní bytu. Veľmi účinné je, keď pred tým než sa rozhodnete ako zariadiť byt, tak sa poradíte s odborníkom ako na to. Aj keď Vám to možno príde nákladné, tak nakoniec neoľutujete a uvedomíte si, že ste ušetrili možno niekoľko stoviek eur, a to len tým, že ste nepreinvestovali peniaze na zbytočnostiach.

Teraz si povieme pár základných pravidiel ako zariadiť byt čo najefektívnejšie.

Čaro v jednoduchosti nikdy nevymizne

Možno to niekoho z Vás prekvapí ale pravidlo, že v jednoduchosti je krása stále platí. Mnohí robíme chybu v tom, že si vyberáme mohutný a komplikovaný nábytok, ktorý možno práve v tej dobe je in a nakoniec prídeme na to, že sme mohli radšej investovať do jednoduchého nábytku, ktorý vždy bude v móde a jeho kúpu nikdy neoľutujeme. Okrem toho jednoducho zariadený priestor v byte v nás vyvoláva pocit pohodlia a čistoty.

Investujte do kvality

Jednou z najčastejších chýb je, že sa snažíme ušetriť pri nákupe nábytku, a to je chyba, ktorá sa nám časom vypomstí. S nábytkom je to ako s topánkami. Vieme, že keď investujeme do drahších a kvalitnejších topánok tak nám budú robiť radosť niekoľko rokov, no naopak, keď sa budeme snažiť ušetriť, po čase prídeme na to, že za tie peniaze sme mohli mať už niekoľko párov kvalitných topánok. Takto je to aj s nábytkom, preto sa snažte venovať svoju pozornosť pri výbere nábytku práve nábytku z kvalitného materiálu, ktorý sa tak rýchlo neopotrebuje a tým pádom ho nebudete musieť tak skoro nahradiť, prípadne investovať do opravy.

Opatrne s extravaganciou

Nie je nič horšie ako zariadiť byt extravagantne. Dávajte si preto pozor, aby ste pri výbere nábytku či bytových doplnkov to s extravaganciou neprešvihli. Extravagantné doplnky môžu často pôsobiť nevkusne, a preto sa ich snažte zredukovať na minimum, ak Vám samozrejme záleží na tom, ako sa Vaša návšteva bude u Vás doma cítiť. Tento bod úzko súvisí s prvým pravidlom, a to, že v jednoduchosti je krása alebo niekedy je menej viac.

Farebnosť

Veľký pozor si dajte pri výbere vhodných kombinácií farieb. Pri výbere farieb sa radí, že by nemali presiahnuť počet troch farieb. Pri väčšom počte môže už Vaša domácnosť pôsobiť nevhodne a prehnane. Taktiež Vám odporúčame prečítať si náš predošlí článok o farbách v interiéri. Ako iste viete, každá farba so sebou nesie istú symboliku a môže ovplyvniť naše správanie a konanie. Tak pri ich výbere nebuďme ľahostajní a nechajme si poradiť.

Ako zariadiť byt správne nie je len o zábave ale taktiež o zodpovedných rozhodnutiach preto sa snažte konať nie len intuitívne ale poraďte sa aj s odborníkmi, ktorí Vás správne nasmerujú a možno často krát Vám otvoria oči a ukážu nové pre Vás nepoznané možnosti.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien