Neviete ako zariadiť kanceláriu?

Ste v situácii, že akurát sa zamýšľate nad tým ako zariadiť kanceláriu a neviete sa rozhodnúť? Práve zariadenie kancelárie je rozhodujúce pri správnej produktivite Vašich zamestnancov, preto to nenechajte na ľahkú váhu a nechajte si poradiť radami odborníkov.

Ako zariadiť kanceláriu

Počas rozhodovania ako zariadiť kanceláriu buďte opatrní a zvážte všetko prečo sa rozhodnete. Myslite na to, že správne zariadená kancelária sa taktiež bude podieľať na pozitívnych výsledkoch Vašej spoločnosti. Uvedomte si, že práve kancelária je miesto, kde budete tráviť prevažnú časť z dňa, preto je veľmi dôležité jej zariadenie a pocit ako sa v nej budete cítiť.

Charakter a podstata spoločnosti

V prvom rade by ste mali vychádzať z podstaty a charakteru Vašej spoločnosti, od tejto idei sa následne bude vyvíjať voľba interiéru. Na príklad mladá spoločnosť, ktorá sa venuje online marketingu bude voliť kreatívnejšie a zábavnejšie prostredie ako taká advokátska kancelária, ktorá musí byť zariadená viac konzervatívne. Pre online marketingovú agentúru je tým pádom dôležité, aby sa kolektív spoločnosti cítil príjemne, všetci zamestnanci boli produktívni, kreatívni a zároveň našli v kancelárii aj priestor na odreagovanie. Taktiež treba zvážiť rozmery kancelárie, jej účel a počet osôb, ktoré budú kanceláriu využívať. Nezabúdajte na to, že to ako zariadiť kanceláriu je veľmi zodpovedné rozhodnutie, preto to veľmi zodpovedne zvážte a konzultujte to kolektívne.

Kompozícia kancelárie

Ak je vo Vašich možnostiach ovplyvniť rozloženie okien a svetiel v priestore Vašej budúcej kancelárie, využite to! Je to dôležité kvôli správnemu rozloženiu pracovných stolov, každý z Vašich zamestnancov určite ocení prísun prirodzeného svetla na rozdiel od umelého osvetlenia. Preto pri otázke ako zariadiť kanceláriu, prípadne ako správne rozmiestniť nábytok buďte opatrní. Keby ste sa mali riadiť pri rozmiestňovaní nábytku podľa Feng-shuei, mali by ste dbať na nasledovné pravidlá:

  • priestor Vašej kancelárie by mal byť v tvare štvorca, práve tento tvar kancelárie zaručuje stabilitu a istotu, ktorá je často krát pri jednaní s klientom rozhodujúca
  • každý zamestnanec by mal mať výhľad z okna od pracovného stola a zároveň by sa nemal pozerať od svojho stola do steny ale mal by mať výhľad cez celú miestnosť
  • pracovný stôl by sa mal nachádzať čo najďalej od dverí

Výber nábytku

Nábytok do kancelárie by mal byť z kvalitného materiálu, odporúča sa práve prírodný drevený nábytok. Mal by byť funkčný a svojim vzhľadom by mal byť zladený do interiéru. Pri otázke ako zariadiť kanceláriu sa najzodpovednejšie postavte k odpovedi výberu stolu a stoličky, pri ktorých trávime najviac času. Stôl by mal byť priestranný a stolička by mala byť čo najkvalitnejšia, práve pri tých nekvalitných hazardujete s vlastným zdravím.

Farby v kancelárii

Pri tom ako zariadiť kanceláriu by ste nemali zabudnúť na správne zvolené farby, ktoré ako iste viete ovplyvňujú psychiku nás všetkých. Do kancelárie by ste mali voliť skôr svetlé odtiene, ktoré majú v sebe energiu, ktorá je pri práci veľmi dôležitá. Farby, ktoré sa do kancelárie odporúčajú sú práve odtiene modrej, žltej, oranžovej a zelenej. Modrá farby na náš organizmus pôsobí upokojujúco, oranžová a žltá v nás prebúdza našu kreatívnu časť mozgu a pri zelenej sa dá povedať, že spĺňa vlastnosti modrej a žltej farby.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien