Babské rady na údržbu nábytku

Dobré rady nikdy nevyjdú na zmar. Obzvlášť také, ktoré ocenia predovšetkým gazdinky starajúce sa o zariadenie domácnosti. Chcete mať stále nábytok ako nový?

Každá rada nad zlato ...

 

Pokiaľ  už máte dosť predražených chemických čistidiel, ktoré dlho prach a škvrny od Vášho nábytku neudržia a nespôsobujú ani toľko sľubovaný lesk, tak Vás určite bude zaujímať ako ľahko a lacno výsledky dosiahnuť.

 

1. Ako dosiahnuť dlhotrvajúci lesk nábytku?

Stačí jemná handrička a čierny čaj. Čaj uvaríte, vychladíte, handričku do neho namočíte a môžete pretrieť hlavne tmavý nábytok.

 

2. Ako sa zbaviť nepekných škvŕn na nábytku?

V tomto prípade pomôže kuchynská soľ a olej. Urobíte roztok a jemnou handričkou nanesiete na škvrnami zanedbaný nábytok.

 

3. Ako ľahko očistiť čalúnený nábytok?

Čalúnenie časom začne byť zaprášené a zašlé. Zbaviť ho prachu a nečistôt sa Vám podarí tak, že namočíte handru do octovej vody, poriadne vykrútite a položíte priamo na čalúnenie. Cez ňu poťah vyklepete alebo rovno handrou, či hubkou očistíte.

 

4. Je možné vyrobiť si domácu leštenku?

A prečo nie? Zvládne to úplne každý. Stáva sa často, že leštenka dôjde, a tak budete mať vždy po ruke domácu variantu. Stačí zmiešať olej, trebárs olivový so soľou, naniesť na handričku alebo obrúsok a môžete začať leštiť nábytok. Tiež môžete použiť vlhkú handričku s kvapkami jablčného octu.

 

5. Trápia Vás škrabance na drevenom nábytku?

Ľahká pomoc. Zmiešajte v pomere pol šálky octu a pol šálky olivového oleja, naneste na handričku a môžete začať s ošetrovaním.

 

6. Zašlá špina na nábytku?

Zašlá špina je nepriateľom nábytku. Jednoducho ju odstránite vlhkou handričkou, na ktorú nakvapkáte toaletné mydlo.

 

Stručne povedané, pro čistenie a dezinfekciu je najlepší ocot, citrón, vosk, soľ, olej alebo čierny čaj. U nábytku je dobré vyvarovať sa príliš veľkému množstvu vody. V prípade, že vodu je nutné použiť, tak drevo poradne vysušte jemnou handričkou a ošetrite voskom. V každom prípade sa riaďte pokynmi výrobcu a predajcu, pretože čistiace prostriedky nie sú pre každý nábytok vhodné.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien