Chcete bývanie podľa Feng Šuej?

Výber pozemku na tom správnom mieste je vždy komplikované a zodpovedné rozhodnutie. Tak prečo sa neodovzdať do rúk napríklad starého čínskeho učenia Feng Šuej? Možno práve bývanie podľa Feng Šuej nám pomôže k získaniu vnútornej rovnováhy a tomu správnemu pocitu domova.

Bývanie podľa Feng Šuej

Ak momentálne venujete svoj čas a pozornosť rozmýšľaním nad tým ako nájsť ten vhodný pozemok pre Vaše nové prípadne momentálne bývanie a hľadáte inšpiráciu pri rozhodovaní, možno práve bývanie podľa Feng Šuej bude pre Vás to pravé. V tomto článku nájdete odpoveď na to prečo práve Feng Šuej a ako postupovať pri výbere pozemku. Zamerajme sa na to postupne krok po kroku.

Na úvod niečo z histórie Feng Šuej

Bývanie podľa Feng Šuej je pre niekoho klišé pri iného zas životný štýl celej rodiny ba dokonca celých generácií. Feng Šuej vychádza zo starého čínskeho učenia, ktoré hovorí o vzťahu človeka s prírodou. Zameriava sa na negatívne a pozitívne zóny, ktoré sú vhodné či nevhodné pre bývanie človeka. Riadi sa smerovaním a prúdením zemských a atmosférických síl na základe čoho usudzuje vhodnosť daného prostredia pre správny pobyt človeka. Na základe tohto učenia viete zistiť energetické centrum Vášho bývania. Bývanie podľa Feng Šuej nie je to jediné, toto učenie ako sme spomenuli je životným štýlom, to znamená, že sa vyjadruje aj k otázkam obliekania, stravovania, myslenia, správneho vyjadrovania a nie len to, taktiež sa opiera aj o medziľudské vzťahy. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že je to učenie o harmónii života a bývania a následného využitia múdrostí tohto učenia vo svoj prospech.

Ako na ten správny pozemok...

Pri výbere pozemku, by ste mali dať na svoje vlastné vnútro. To znamená, že pri výbere pozemku a pri jeho následnej obhliadke, keď vstúpite na pozemok musíte nadobudnúť vnútornú pohodu a pocit, ktorý Vám hovorí: "To je ono!" Samozrejme ten pocit musí byť rovnaký nie len pri Vás ale taktiež aj pri Vašom partnerovi prípadne ostatných členoch rodiny, s ktorými budete zdieľať nové bývanie podľa Feng Šuej. Tiež by ste nemali zabudnúť sa opýtať prípadne si zistiť históriu a minulosť pozemku.

Aby sme vedeli správne určiť, či dané prostredie je vhodné, spĺňa kritériá učenia a bude vhodné bývanie podľa Feng Šuej, môžeme to zistiť podľa 5 fáz premien, ktoré sa nesú v znamení vody, ohňa, dreva, kovu a zeme, ktoré musia byť vo vzájomnom pomere. Mali by ste sa zamerať na pozemok, ktorý je zo zadnej a bočných strán chránený, či už je to nejakou vyvýšeninou alebo stromami, z hľadiska svetových strán je najvhodnejšie byť chránení zo severu. Predná časť domu by mala mať pekný výhľad tým pádom by mala byť otvorená, výhľad sa odporúča smerom na juh.

Samozrejme tú správnu energiu zabezpečia aj iné faktory, a to tvar pozemku, ktorý sa odporúča aby bol pravouhlý. Taktiež sa zamerajte skôr na pozemky, ktoré sa nenachádzajú blízko vysoko frekventovaných ciest, tie môžu byť taktiež prínosom negatívnej energie do Vášho obydlia. To isté sú aj vodné toky, ktoré sú zdrojom nie len pozitívnej ale taktiež aj negatívnej energie. Voda je síce zdrojom života ale je taktiež aj nespútaným živlom, ktorý môže spôsobiť nepríjemné problémy. Vyhnite sa tiež pozemkom v blízkosti priemyselných zón a rôznych zvláštnych objektov ako sú napríklad stožiare, hospodárske budovy, čistiarne a podobne.

Bývanie podľa Feng Šuej je pre niekoho inšpirácia, pre iného životný štýl, samozrejme za skúšku nič nedáte a možno podľa rád tohto starého čínskeho učenia sa budete vo svojej domácnosti cítiť lepšie ako obvykle.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien