Prečo práve drevený záhradný nábytok

Drevený záhradný nábytok je ideálnou voľbou pre exteriér Vašej domácnosti. Svojimi vlastnosťami a kvalitou pri správnej údržbe odoláva nepriaznivosti počasia niekoľko rokov. Vybrať si záhradný nábytok z tuzemského alebo skôr exotického dreva? Ako sa o nábytok starať? ...

Drevený záhradný nábytok

Ako iste viete nábytok, ktorý sa nachádza vo vonkajšom prostredí sa dostáva do konfliktu s rôznymi prírodnými živlami. Či už je to sila vetra, v zimnom období sneh, dážď alebo slnečné lúče. Drevený nábytok je známy veľkou odolnosťou. Práve kvôli týmto dôvodom pri výbere nábytku do exteriéru sa zamerajte na kvalitný drevený záhradný nábytok, ktorý je viac odolný a vydrží dlhší čas, taktiež nesmiete zabúdať na starostlivosť o Váš záhradný nábytok, ktorý si ju priam vyžaduje.

Aký materiál záhradného nábytku zvoliť?

V prvom rade Vám neodporúčame hľadať iné varianty z akého materiálu bude Váš nábytok do exteriéru, určite zvoľte drevený záhradný nábytok. Ak by ste ale neboli naďalej presvedčení, že drevený záhradný nábytok nie je to správne riešenie tak sa Vám ponúkajú aj iné varianty záhradného nábytku ako napríklad plastový alebo kovový nábytok. Drevený a plastový nábytok sú typické dlhou životnosťou, čo sa ale nedá povedať o kovovom nábytku, ktorý je náchylný na koróziu. Plastový nábytok je výnimočne odolný voči nepriaznivosti počasia, zdoláva vysoké no aj nízke teploty. Môžeme ho mať na záhrade alebo na terase celoročne bez akýchkoľvek predsudkov, že by sa výrazným spôsobom mohol poškodiť.

No aj napriek všetkým možnostiam, ktoré sa nám v dnešnej dobe ponúkajú sa aj tak väčšina z nás uchýli práve k drevu, ktoré svojou čistotou, vôňou prírody a zdravotnou nezávadnosťou je srdcovou záležitosťou viacerých z nás. V prípade, že sa teda rozhodnete pre drevo, povieme si, ktoré drevo je pre nás domácich najpopulárnejšie.

Tuzemské či exotické dreviny?

Z tuzemských drevín je veľmi obľúbený nábytok z borovicového  alebo  smrekového dreva. Drevený záhradný nábytok z týchto drevín je zväčša predávaný napustený olejom alebo lakovaný, čo slúži na jeho ochranu pred nepriaznivým počasím a škodcami. Aj napriek jeho odolnosti sa odporúča ho na zimné obdobie chrániť a to tým, že ho odložíte do krytého priestoru. Taktiež raz do roka je potrebné obnoviť povrchovú úpravu Vášho nábytku, aby bol naďalej dostatočne chránený pred nepriaznivými vplyvmi počasia a časom sa neznehodnotil.

Z exotických drevín je svojou kvalitou a vzhľadom veľmi obľúbené teakové drevo, je to drevo, ktoré radíme medzi tvrdé drevá a zároveň aj veľmi odolné. Vďaka svojim vlastnostiam je veľmi obľúbené práve na výrobu dreveného záhradného nábytku. Typické odtiene teakového dreva sú medovo zlatistá až hnedá ale taktiež aj šedá. V konečnom dôsledku sa sfarbenie odvíja od napustenia dreva teakovým olejom. Teakové drevo je v značnej miere finančne náročné, preto sa naši tuzemskí spotrebitelia viac zameriavajú na drevený záhradný nábytok z domáceho dreva.

Starostlivosť o drevený záhradný nábytok z borovice

Pri drevenom záhradnom nábytku z borovice sa odporúča ho pravidelne natierať udržiavacím olejom. Ak by náhodou došlo k hrubému poškodeniu, či už je to poškriabanie alebo iné tak Vám odporúčame nábytok obrúsiť brúsnou hubkou, ktorá má zrnitosť 180 - 220 a následne na drevo aplikovať moridlo požadovaného odtieňu a na záver náter údržbovým olejom.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien