Ako zvoliť správne farby v interiéri

Idete maľovať interiér? Neviete sa rozhodnúť aké farby zvoliť? Možno niekomu z Vás sa môže zdať, že farby nemajú žiaden vplyv na našu psychiku, no opak je pravdou. Preto pri maľovaní a nie len to, taktiež pri výbere farby nábytku sa poriadne zamyslite, aby ste to neskôr neoľutovali.

Farby v interiéri

Nezabúdajte na to, že postupom času sa farby stali symbolmi, ktoré v nás vyvolávajú rôzne pocity, nesú odkaz a môžu ovplyvniť naše správanie a konanie. Preto si teraz podrobne rozoberieme aké farby v interiéri zvoliť do jednotlivých miestností v byte či dome a aký je ich vplyv na naše vnútro.

Jedáleň

Do jedálne sú ideálne svetlé a optimistické farby a to najmä v odtieni žltej, ktorá má povzbudivý charakter, zvyšuje chuť do jedla a vďaka nej dochádza k blahu v našom žalúdku. Taktiež pôsobí teplo a z malého priestoru sa zrazu stáva veľký. Taktiež žltá vytvára priateľskú atmosféru, čo možno oceníte pri hodinách, ktoré strávite s priateľmi práve v jedálni. Vo všeobecnosti žltú zaraďujeme do top farieb v interéri, je priam žiadanou farbou, ktorá v interiéri nemôže chýbať.

Kuchyňa

Kuchyňa je veľmi dôležitý priestor práve preto pri výbere farby interiéru kuchyne, farby kuchynskej linky, farby stien a doplnkov sa medze nekladú. Dá sa povedať, že kuchyňa je miestnosťou, v ktorej sa môžete nechať pohltiť vlastnou fantáziou. Hlavne dbajte na to, aby ste sa v nej cítili čo najpríjemnejšie, lebo práve v kuchyni trávime najviac času.

Spálňa

Podľa psychológov sú najvhodnejšie práve chladné farby do spálne, a to hlavne v odtieni modrej a zelenej, ktoré pôsobia na náš organizmus upokojujúco a viac menej neutrálne. Modrá na Vás pôsobí relaxačne, odvracia nočné mory a tlmí chuť do jedla čiže ideálna voľba pre nočných jedákov. Predovšetkým je dôležité, aby ste sa v spálni cítili príjemne a aby odtiene do ktorých ju zladíme Vám taktiež aj napomáhali privádzať spánok.

Detská izba

Predovšetkým v tejto miestnosti by ste sa mali zamerať na výber farieb, pretože ako sme spomenuli na začiatku práve farby, ktoré na nás pôsobia často ovplyvňujú naše správanie a konanie. Keď chceme, aby naše deti vo svojej detskej izbe našli to miesto, v ktorom sa budú cítiť príjemne, budú produktívne a šťastné nechajme si poradiť čo nám odporúčajú psychológovia. Ak chcete pre svoje dieťa vytvoriť hravý a bezpečný priestor plný pozitívnej energie zvoľte zelenú, ktorá je taktiež ideálna do priestorov, kde je dostatok prírodného svetla. Hoci červená farba do izby vnáša teplo a energiu, treba brať ohľad individuálne na správanie dieťaťa, ak je až moc kľudné tak s ňou nešetrite no naopak pri hyperaktívnom dieťati ju radšej úplne obmedzte. Žltá je ideálna do menej osvetlených priestorov a do izby vnesie radosť a život.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien