Halloweenské dyne pred domom i v interiéri

Máte radi jeseň a s ňou súvisiacu výzdobu a Halloween? Urodila sa vám hromada dyni a neviete čo s nimi? Urobte si Halloween doma i vonku.

Slávnosti Halloweenu nie sú  našou tradíciou, ale predovšetkým zemí ako USA, Austrália, Kanada alebo Veľká Británia. Prichádzajú na jeseň, presnejšie 31. októbra. Ide o sviatok keltského pôvodu a charakteristickými prvkami sú rôzne strašidelné masky, kostýmy a originálna výzdoba, ku ktorej patria predovšetkým dyne.

U nás sa Halloween síce neoslavuje, ale predchádza našej českej tradícii, a síce kresťanským slávnostiam Pamiatky zosnulých, kedy si každý pripomenie najbližších, ktorí už nie sú medzi nami.

A tiež sme s radosťou prevzali jesennú výzdobu, s ktorou súvisia práve dyne.

Svietiace dyne sa stali obľúbeným symbolom predlžujúcich sa jesenných večerov a slúžia ako dokonalá dekorácia. Nie je snáď byt alebo dom, v ktorom by sa tento štýl dekorácie na jeseň neobjavil.

 

Ako svietiace dyne pripraviť?

 

Typické pre výzdobu sú veľké oranžové dyne. Vyrezávanie dyne patrí k obľúbeným činnostiam, do ktorých sa zapoja rodičia i deti, babičky, tety i dedkovia. Do vyrezávania sa pustíte s chuťou, keď budete mať originálny nápad, ktorý prekoná všetky  ostatné.                                                      

  • Zo všetkého najskôr je dôležité dyňu vydlabať, teda zbaviť dužiny. Z tej potom môžete urobiť polievku, zaváraniny a ďalšie dobroty. Vráťme sa, ale k samotnému dlabaniu.

 

  • Dyňu poriadne upevnite, aby sa nehýbala, a pri šmyknutí ste si nespôsobili zranenie. Uľahčíte si prácu, keď jednoducho odrežete spodok dyne a tým zaistíte jej stabilitu, pretože bude pevne stáť. Okolo stopky odrežte vršok dyne, vznikne niečo ako víko. Vezmite si veľkú lyžicu a môžete sa pustiť do dlabania dužiny.

 

  • Keď je dužina odstránená, môžete sa pustiť do kreatívnej časti výroby svietiacich dyni. Klasickým tvorením otvorov pomocou nožíka sú oči, ústa., nos v čo najstrašidelnejšom prevedení. K tomu môžete použiť rôzne šablóny a inšpirácie, aby bola vaša dyňa čo najoriginálnejšia.

 

  • Môžete dokonca použiť celkom netradičné otvory v podobe písmen, nápisov, odkazov alebo využiť vianočné formičky na pečenie a vzniknú vám úžasné vzory v podobe snehových vločiek, hviezdičiek, srdiečok, atď.

 

  • Do takto pripravenej dyne už stačí vložiť len horiacu sviečku, obvykle čajovú. Aby cez noc nezhasla, prikryjete dyňu víkom, ktoré ste vykrojili hneď na začiatku a pre lepšie prúdenie vzduchu do vika urobte pár dierok.

 

 

Fantázii sa medze nekladú a môžete sa držať svojich vlastných nápadov, pretože čím originálnejšie tým dokonalejšia výzdoba.

 

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien