Holá, holá škola prváčikov volá

Máte doma nastávajúceho prváčika? Chcete mu vstup do školského prostredia spríjemniť a pripraviť doma vhodné prostredie na hranie i učenie? Zariaďte mu detskú izbu.

A je tu deň, ktorého sa niektorí rodičia a deti obávajú, iní sa tešia. Nástup do prvej triedy.  Vašich potomkov čaká nová etapa života, v ktorej poznajú nových kamarátov, pani učiteľky a tiež sa niečo celkom nové naučia. Odbúrajú sa návyky zo škôlky, takže žiadne hranie a poobedné spanie, ale písanie, počítanie a čítanie.

A aby to nebolo len o nových povinnostiach a celkovej zmene režimu, môžete im tento nástup doma spríjemniť. Trebárs zariadením úplne novej detskej izby.

V praxi to pre vás znamená, že zrealizujete zmenu, ktorá sa viac priblíži potrebám malého školáka a vytvorí prostredie, v ktorom sa bude môcť samozrejme ďalej hrať, ale taktiež bude mať priestor pre vykonávanie školských povinností.  Celkové zmeny záležia na tom, v akom štýle bola izbička doposiaľ zariadená. Či pomôže len nejaká výmena a doplnenie alebo sa pustíte do zariadzovania úplne od začiatku. V oboch prípadoch to chce moderný a vyhovujúci detský nábytok.

A ten delí izbu na tri pomyselné časti. Spaciu, hraciu a v tomto momente dôležitú, školskú teda pracovnú.

 

Začneme teda tým školským priestorom.

V ňom by rozhodne nemal chýbať písací stôl a k nemu vhodná stolička. Jeho umiestnenie je najlepšie v blízkosti okna tak, aby svetlo na vášho školáka nešlo priamo, teda spredu. Každý správny stôl má mať praktické zásuvky, do ktorých sa vojde hromada školských pomôcok. Na stole by nemala chýbať vhodná lampička, ktorá sa nechá nastavovať podľa aktuálnych potrieb. Ďalším vhodným zariadením pre pracovný priestor školáka sú poličky alebo nástenka. A v neposlednej rade tiež knižnica, v ktorej bude mať po ruke všetky svoje knižky. A doplnkov by sa dalo vymyslieť hromada, od odpadkového koša až po rôzne boxy a priehradky.

 

V miestach ďalej od dverí sa bude skvele vynímať priestor na odpočinok.

Do neho patrí detská posteľ i šatná skriňa a nočný stolík. Pokiaľ je miesta dostatok, tak sa isto hodí tiež praktická komoda, ale pozor na preplnenie priestoru nábytkom. Ďalšie úložné priestory môžete nahradiť trebárs stojanmi na ramienka alebo háčikmi pripevnenými na stenu.

 

Nezabudnite tiež na hranie.

Aj keď dieťa  chodí do školy, hranie bude i naďalej súčasťou jeho každodenného života. Ten môžete vybaviť sedacím vakom, zavesiť na strop hojdačku alebo nechať priestor celkom voľný a skrášliť ho príjemným kobercom. Nakoniec sa vaše dieťa bude aj tak hrať tam, kde bude chcieť, a kde mu to je príjemné.

 

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien