Jarné upratovanie – rýchlo a ľahko

Máte po dlhej zime toľko energie, že chcete zvládnuť i veľké jarné upratovanie? Uvítali by ste rady a tipy ako na to a nechali sa inšpirovať? Nie je nič jednoduchšie, než si prečítať pár dobrých rád a jarné upratovanie zvládnuť so všetkou gráciou.

Po dlhej zime prichádza obdobie, ktoré nás doslova núti k tomu, aby sme vzali do rúk handry a metly a pustili sa do veľkého gruntovania. Tomu obdobiu sa hovorí jar a je práve tu! Aby jarná práca šla od ruky, tak iste sa hodí pár dobrých tipov, ako to všetko v pohode a bez ujmy na zdraví zvládnuť.

Tak, ako vonku svieti slnko, spievajú vtáci a začínajú kvitnúť stromy a lúky, tak je potrebné rovnakú pozitívnu energiu vpustiť do našich príbytkov, teda domov a bytov. Chcete to však urobiť si systém, aby sa upratovanie pre nás nestalo skôr nočnou morou, než radosťou. 

 

Urobte si plán jarného upratovania.

Jarné upratovanie znamená, že siahnete i do kútov vášho domova, o ktoré bežne nezavadíte a tak, aby ste nebehali od jedného k druhému, nastavte si systém upratovania, teda odkiaľ začnete, čím skončíte.

  • V prvom rade sa pusťte do triedenia všetkého, čo je už staré, zničené alebo zimné. To znamená, že vaše originálne šatňové skrine  prejdú generálnym triedením. Staré a zničené bude odstránené, zimné nahradené jarným a podobne.
  • Keď máte hotovo, tak druhý bod vášho jarného upratovania je čistenie a pranie všetkých bytových textílii. Jedná sa teda o záclony, závesy, ložnú bielizeň, vankúše, obrusy, ktoré zdobia váš moderný nábytok a podobne. Nasledovne sa zbavte prachu a pavučín. Potom sa môžete pustiť do umývania okien, okenných rámov a vnútorných i vonkajších parapetov.
  • Ďalším priestorom, ktorý si bez pochýb zaslúži jarné upratovanie, je kuchyňa. Priestorné kuchynské linky ponúkajú množstvo miesta k tomu, aby sa v nich nahromadili i nepotrebné veci. Zbavte sa teda všetkého nepotrebného a po záručnej dobe, očistite priestory od prachu i mastnej špiny a nezabudnite ani na drez, sporák či mikrovlnnou trúbu.
  • Ako posledné prichádza na rad tiež WC a kúpeľňa. I tu je potrebné zbaviť sa všetkého, čo už nepoužívate, vyprať koberčeky, vymeniť ručníky a vyčistiť vaňu, umývadlo, vodovodné batérie a tiež obklady a dlažbu.
  • A keď už sme u čistiacich prostriedkov, tak bez nich sa rozhodne žiadne upratovanie neobíde. Môžete si ich hromadu zakúpiť, ale tiež využiť osvedčené domáce čistiace prostriedky. Asi tým najúčinnejším je klasický ocot, ktorý môžete vždy pridať do vody so saponátom. Je účinný i na kovové časti, sklo či keramickú dlažbu.
  • Nemôže chýbať ani metla, mop, kvalitné prachovky, handričky či praktický vysávač.

A teraz, keď už máte hotovo, tak stačí vybrať vhodné jarné dekorácie a vyzdobiť parapety okien, elegantný nábytok a podobne, aby na vás dýchala jar zo všetkých kútov.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien