Kam v byte s vianočným stromčekom?

Bez vianočného stromčeka sa rozhodne sviatky v kľude a mieri neobídu. Je nielen peknou dekoráciou, ale tiež miestom, kam nám Ježiško prinesie na Štedrý večer darčeky a kde sa spoločne zídeme so svojimi blízkymi. Mnoho ľudí rieši problém, kam ho umiestniť, aby neprekážal. Vo veľkom byte to väčšinou nie je problém, ale v malom?

Ak sa nechcete uspokojiť s malým stromčekom niekde na komode, ale ani nechcete kvôli stromčeku sťažovať pohyb v byte, máme pre Vás niekoľko typov, ako stromček umiestniť, aby bol dekoráciou, ale príliš neprekážal.

 

Malý byt, veľký problém

Predovšetkým kvôli bezpečnosti by ste nemali dávať stromček do miest, kde sa chodí. Preto sa vyhnite blízkosti dverí alebo jedálneho stolu. Ak však máte napríklad do obývačky dvojicu dverí, je možné postaviť stromček pred tie dvere, ktoré sa menej používajú. No nezabudnite ich zamknúť, aby ich niekto zo zvyku nepoužil.

Pokiaľ túto možnosť nemáte, skúste stromček umiestniť niekde vedľa televízie. Je možné i na tých pár dní televízny stolík posunúť, aby sa vedľa neho stromček zmestil. Ak nemáte nábytok kam posunúť, je tu ešte druhá možnosť. Skrátka umiestnite stromček pred nejaký kus nábytku, kam príliš často nechodíte. Ideálne je však pre tento prípad kúpiť menší stromček a dať pod neho stojan na kvety na kolieskach. Potom s ním budete môcť bezpečne a pohodlne manipulovať. Uistite sa ale, že je stojan stromčeku stabilný, aby Vám pri presune nespadol.

Ako už bolo povedané, vo veľkom byte umiestnenie stromčeku väčšinou problém nie je. Myslite hlavne na bezpečnosť a stromček dajte niekam do kúta, kde naňho bude dobre vidieť, ale nebude prekážať. Pamätajte aj na to, že ihličie opadáva a iste nechcete, aby sa roznieslo po celom byte. Aj z tohto dôvodu je dobré dať ho niekam, kde sa príliš nechodí.

Miesto pre stromček si rozmyslite pred tým, než ho pôjdete kúpiť. Podľa toho už budete vedieť, akú veľkosť stromčeka si do Vášho bytu môžete dovoliť.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien