Kúpeľňa snov krok za krokom

Plánujete rekonštrukciu lebo máte v hlave predstavu o kúpeľni snov? Nezabudnite na niekoľko faktorov, na ktoré sa musíte pred rekonštrukciou zamerať, aby všetko vyšlo podľa Vašich predstáv.

Vytvorte si kúpeľňu snov

Ak neviete ako ďalej pokračovať s rekonštrukciou kúpelne a neviete či ste nezabudli na niektoré z dôležitých kritérií, ktoré ovplyvní celý plán Vašej vysnívanej kúpeľne snov, ste TU správne! Prejdeme si postupne niekoľko kritérií, na ktoré pri rekonštrukcii prípadne pri budovaní novej kúpeľne nesmieme zabudnúť. Inšpirujte sa teda v tom, čo všetko taká rekonštrukcia obnáša a majte kompletný plán rekonštrukcie nie len v hlave ale podrobne rozpracovaný aj na papieri.

V prvom rade Vám odporúčame si vymedziť koľko finančných prostriedkov ste ochotní do kúpeľne snov investovať, teda začnime od prvého bodu, ktorým je:

Kúpeľňa snov a jej rozpočet

Správne stanovený rozpočet je pred tým ako začneme tvoriť našu vysnívanú kúpeľňu snov rozhodujúci, lebo od neho sa všetko vyvíja. Musíme si rozdeliť financie na niekoľko častí. Najlepšie riešenie je, keď nezabudneme ani na jednu časť, ktorú je potrebné pri prerábke zafinancovať. Začali by sme najskôr materiálom a cenou práce, ktorú si zapýta spoločnosť, ktorá nám celú rekonštrukciu realizuje. Pod materiálom rozumieme napríklad cenu a množstvo obkladačiek a všetky výdavky spojené s obkladom, či už je to cena za použitý doplnkový materiál pri obklade. Ďalej tam môžeme zaradiť aj farbu na vymaľovanie stien bez obkladu, a podobne. Ďalšou časťou rozpočtu je určite práca ľudí, ktorí sa na realizácii kúpeľne snov budú podieľať, či už sú to stavbári, dizajnéri a ďalší zúčastnení. Na záver tá najdôležitejšia a najobľúbenejšia časť rozpočtu, a to je kúpeľňový nábytok a dizajnové doplnky našej vysnívanej kúpeľne snov.

Priestor kúpeľne snov

Priestorové možnosti kúpeľne snov nesmieme prehliadnuť! Musíte sa na priestor Vašej budúcej kúpeľne pozrieť čo najviac realisticky. Musíte byť pripravení na to, že aspoň jedna tretina plochy podlahy by mala byť nezastavaná, aby ste sa mohli v kúpeľni snov pohodlne pohybovať. Ďalej to neprežeňte s rozmerom kúpeľne, aby jej rozmery neboli väčšie ako rozmery ostatných miestností v byte či dome. S veľkou kúpeľňou sa spája mnoho problémov, či už je to problém s vykurovaním a tým pádom zvýšené náklady s tým spojené alebo taktiež problémy s odvetrávaním, tak si to teda nekomplikujte.

Kúpeľňa snov s vaňou alebo sprchou?

Neviete sa rozhodnúť či zvoliť do kúpeľne snov vaňu alebo sprchový kút? Prípadne Vás napadlo, že by nebolo zlé tam mať oboje, aby ste vyhoveli každému členovi rodiny, ktorý bude tento priestor využívať? Logicky vyplýva, že do malej kúpeľne sa pocit luxusu z oboch týchto vymožeností samozrejme neodporúča. Naopak zas vo veľkej kúpeľni musíme pouvažovať nad tým, či oboje využijeme. Dnes je už aj sprcha a tiež vaňa prispôsobená tak, aby vyhovela obom typom „sprchovacej techniky“. Vaničky na sprchách sú dnes dostatočne hlboké a závesy na vaniach dostatočne „vodotesné“, tým pádom závisí už len na vkuse a osobných preferenciách zákazníka.

Kúpeľňový nábytok a doplnky kúpeľne snov

Táto problematika je každému jasná. Kúpeľňový nábytok v našej vysnívanej kúpeľni snov musí byť práve taký ako sa nám najviac páči. Prvoradé je, aby sme sa cítili príjemne a pohodlne!

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien