Dni dopravy zdarma Dni dopravy zadarmo na všetko neváhajte ani minútu - nakupujte nábytok bez poštovného
Ešte pár dní ...
Ešte pár dní ...

Letná vonkajšia kuchyňa – inšpirácie a tipy na realizáciu

Blíži sa leto a vy sa tešíte na záhradné grilovačky a posedenie s priateľmi? Chcete si vytvoriť prostredie, ktoré vám poskytne príjemnú atmosféru a všetok komfort pri príprave rôznych dobrôt? Poďte sa pozrieť, ako ľahko môžete mať letnú vonkajšiu kuchyňu.

Tešíte sa na leto a chcete si ho ešte viac spríjemniť? K letu patrí nielen bazén s vodou, zmrzlina či dovolenka u jazera alebo pri mori, ale tiež častejšie stretávanie sa s rodinou a priateľmi na záhrade a príprava rôzneho jedla a pitia. A aby pre vás bola príprava akéhokoľvek pohostenia ešte príjemnejšia a praktickejšia, tak od toho sú skvelým riešením letné vonkajšie kuchyne.

Leto si doslova žiada využívať naplno záhradu a príjemné posedenie, pri ktorom nemôže chýbať niečo dobré pod zub a k pitiu. Asi najčastejším riešením letnej kuchyne je vonkajší gril a to buď priamo murovaný, alebo praktický prenosný, ktorý nájde využitie i na terase.

Pokiaľ však chcete záhradu využívať i pre raňajky, obed a večeru, tak to už chce niečo väčšie. Výhodou letných kuchýň je fakt, že nemusíte stále odbiehať do domu a pripravovať jedlo tam. Prídete tak o spoločnosť a dianie na záhrade.

Letná kuchyňa môže mať mnoho variant, a aby bola čo najviac praktická, tak okrem grilu to chce tiež sporák či trúbu a kto si trúfa, tak aj udiareň, alebo otvorené ohnisko.

A k zariadeniu môžete využiť tiež nábytok v akcii a zadovážiť si tak rôzne skrinky či odkladacie systémy, alebo využiť staršie prvky, ktoré ste pôvodne chceli už vyhodiť. V letnej kuchyni určite ešte všetko nájde svoje využitie. Vhodné sú tiež ergonomické kuchynské linky.

To sme začali trochu od konca a máme teda obsahovú časť letnej kuchyne vyriešenú. Ešte pre doplnenie sa môžu skvele hodiť rodinné jedálne sety. Ale kam letnú kuchyňu vlastne umiestniť?

Všetko záleží od veľkosti vašej záhrady a vašich možností. Letná kuchyňa môže byť súčasťou záhrady a stáť pod murovaným či dreveným prístreškom ako sú pergoly a rôzne altánky, alebo môže byť tiež súčasťou terasy. Môžete ju riešiť ako otvorený priestor, v ktorom je všetko pod strechou, ale s otvoreným výhľadom alebo ako menšiu stavbu, ktorá bude uzatvárateľná a pripravená k využitiu v každom ročnom období. 

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 400 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

Splátkový predaj

Nakúpte
na splátky

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien