Letná vonkajšia kuchyňa – inšpirácie a tipy na realizáciu

Blíži sa leto a vy sa tešíte na záhradné grilovačky a posedenie s priateľmi? Chcete si vytvoriť prostredie, ktoré vám poskytne príjemnú atmosféru a všetok komfort pri príprave rôznych dobrôt? Poďte sa pozrieť, ako ľahko môžete mať letnú vonkajšiu kuchyňu.

Tešíte sa na leto a chcete si ho ešte viac spríjemniť? K letu patrí nielen bazén s vodou, zmrzlina či dovolenka u jazera alebo pri mori, ale tiež častejšie stretávanie sa s rodinou a priateľmi na záhrade a príprava rôzneho jedla a pitia. A aby pre vás bola príprava akéhokoľvek pohostenia ešte príjemnejšia a praktickejšia, tak od toho sú skvelým riešením letné vonkajšie kuchyne.

Leto si doslova žiada využívať naplno záhradu a príjemné posedenie, pri ktorom nemôže chýbať niečo dobré pod zub a k pitiu. Asi najčastejším riešením letnej kuchyne je vonkajší gril a to buď priamo murovaný, alebo praktický prenosný, ktorý nájde využitie i na terase.

Pokiaľ však chcete záhradu využívať i pre raňajky, obed a večeru, tak to už chce niečo väčšie. Výhodou letných kuchýň je fakt, že nemusíte stále odbiehať do domu a pripravovať jedlo tam. Prídete tak o spoločnosť a dianie na záhrade.

Letná kuchyňa môže mať mnoho variant, a aby bola čo najviac praktická, tak okrem grilu to chce tiež sporák či trúbu a kto si trúfa, tak aj udiareň, alebo otvorené ohnisko.

A k zariadeniu môžete využiť tiež nábytok v akcii a zadovážiť si tak rôzne skrinky či odkladacie systémy, alebo využiť staršie prvky, ktoré ste pôvodne chceli už vyhodiť. V letnej kuchyni určite ešte všetko nájde svoje využitie. Vhodné sú tiež ergonomické kuchynské linky.

To sme začali trochu od konca a máme teda obsahovú časť letnej kuchyne vyriešenú. Ešte pre doplnenie sa môžu skvele hodiť rodinné jedálne sety. Ale kam letnú kuchyňu vlastne umiestniť?

Všetko záleží od veľkosti vašej záhrady a vašich možností. Letná kuchyňa môže byť súčasťou záhrady a stáť pod murovaným či dreveným prístreškom ako sú pergoly a rôzne altánky, alebo môže byť tiež súčasťou terasy. Môžete ju riešiť ako otvorený priestor, v ktorom je všetko pod strechou, ale s otvoreným výhľadom alebo ako menšiu stavbu, ktorá bude uzatvárateľná a pripravená k využitiu v každom ročnom období. 

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien