Dnešný minimalistický štýl bývania

Nie je nič lepšie ako jednoduchosť, elegancia a funkčnosť v prevedení nášho bývania. Pamätajte, že aj pri bývaní je v jednoduchosti krása a minimalistický štýl bývania je toho dôkazom.

V jednoduchosti je krása

V dnešnej dobe je minimalistický štýl bývania veľmi obľúbený. Minimalistický štýl bývania sa vyznačuje jednoduchosťou tvarov, ktorá vytvára z Vašej domácnosti harmonické miesto plné poriadku.

Keď by sme sa pozreli do minulosti, tak korene minimalistického štýlu bývania nájdeme v období Bauhausu. Bauhaus bola nemecká vysoká škola, ktorá sa zameriavala na rozvoj umenia a remesiel, výrazne ovplyvnil vývoj moderného dizajnu a architektúri, bol to počiatok minimalistického štýlu bývania. Konkrétne Bauhaus spájame so začiatkom moderny, pre ktorú bola typická drobnosť a funkčnosť. Medzi typické materiály patril betón, sklo alebo oceľ. Taktiež typické boli jednoduché geometrické tvary ako štvorec, kruh alebo trojuholník a taktiež jednoduché farby.

Ako zariadiť minimalisticky...

Práve pre minimalistický štýl bývania je špecifický nie zložitý ba priam jednoduchý nábytok a nie len to, taktiež kvalitná podlaha a jemne plochy. No najväčšie gro minimalistického štýlu bývania je minimalizovanie počtu doplnkov a textílií.

Čo sa týka farieb tak pre minimalistický štýl bývania sú typické prírodné odtiene, a to najmä odtiene béžovej, sivej alebo bielej. Tieto farby sú nie len na pohľad príjemné ale tiež zväčšujú priestory nášho bývania.

Samozrejme ani minimalistický štýl bývania sa nezaobíde bez doplnkov, ktoré ale nie sú nevyhnutné a pri ich výbere sa musíme krotiť. Medzi najvhodnejšie doplnky môžeme zaradiť jednoduché obrazy, vázy, taktiež kvety a podobne. To znamená, že pri výbere doplnkov sa musíme riadiť jednoduchou eleganciou, ktorá je práve pre minimalistický štýl bývania najviac špecifická.

Minimalizmus v priestore

Kuchyňa v minimalistickom štýle bývania je jedna z najfunkčnejších miestností v domácnosti. Riadime sa jednoduchosťou, nesnažíme sa kuchyňu preplniť zbytočnými doplnkami. Kuchynská linka je veľmi jednoduchá a elegantná, často je využívaný nerez, ktorý pôsobí čisto a zároveň udržiavanie ju čistote nie je vôbec zložité. Taktiež z materiálu z ktorého je pracovná doska je tiež aj obklad kuchynskej linky.

Najvhodnejšie sú vstavané spotrebiče. Žiadne náradie na varenie sa nenachádza na viditeľnom mieste!

Spálňa v minimalistickom štýle je jednoduchá miestnosť s jednoduchou posteľou buď z dreva alebo kovového rámu. Najčastejšie sa v minimalistickej spálni nachádza vstavaná skriňa, ktorá spĺňa funkciu celkového šatníka v byte či dome.

Ak minimalizmus plánujeme aj v obývačke, tak pri výbere nábytku sa musíme zamerať na obývacie steny, ktoré majú minimálny počet úložného priestoru, sú jednoduché nie len tvarom ale celkovo spôsobom prevedenia.

Nezabúdajme na to, že pri minimalistickom štýle bývania platí, že v jednoduchosti je krása.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien