Moderné kuchyne sú útulné a praktické

Kuchyňa je základom domácnosti. Je to miesto, kde sa pripravujú kulinárske dobroty a kde sa často schádza celá rodina. Aký je ale trend moderných kuchýň? Nejde ani tak o štýl, ako o usporiadanie.

Aj keď by sa mohlo zdať, že veľa ľudí si už namiesto varenia skočí niekam do reštaurácie alebo fast foodu, nie je to tak. Možno tomu pomáha aj sledovanie rôznych programov o varení, s ktorými sa roztrhlo vrece, ale množstvo mužov aj žien sa snaží povýšiť svoje kulinárske umenie na vyšší level. Aj keď na prípravu jedla si mnoho z nás čas urobí, rozhodne nim nechceme plytvať. Preto je v moderných kuchyniach základom mať všetko rozmiestnené čo najefektívnejšie, aby sme nestrácali čas pobehovaním sem a tam. Tým si ušetríme aj množstvo neporiadku.

 

Jednoducho a bez hľadania

Zatiaľ čo ešte nedávno bolo trendom mať všetko schované v skrinkách, dnes sa často stretávame s otvorenými variantmi, kde sú dvierka presklené alebo sa kuchyňa skladá z rôznych poličiek a závesných háčikov, aby ste nestrácali čas hľadaním toho, čo potrebujete. Veľmi dôležité je mať dostatok pracovnej plochy. Ak máte kuchyňu veľkú, je vhodné do nej umiestniť ostrovček, ktorý nám ponúkne ďalšiu pracovnú plochu aj úložný priestor. Ak také šťastie na veľkosť kuchyne nemáte, pracovnú plochu je ideálne získať prekrytím spotrebičov pracovnou doskou. 

Čo sa týka dvierok, materiálov a farieb, stále sú v kurze lesklé, prevažne biele kuchyne. Veľmi moderný a obľúbený je aj takzvaný rustikálny alebo retro štýl. V ňom je väčšinou základom drevo a kuchyňa pripomína kuchyne na dedinských usadlostiach. Aj tu sa však stretávame s efektívnym rozmiestnením moderných spotrebičov. 

Ak sa chystáte na zmodernizovanie kuchyne, nezabudnite si ju vybaviť tak, aby ste mali drez, sporák, trúbu a ostatné spotrebiče blízko pri sebe a zvládli tak varenie bez prechádzania po celej miestnosti. 

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien