Príprava interiéru na Advent

Blížia sa Vianoce a vy premýšľate, ako si tento rok spríjemníte nielen sviatočné dni, ale aj adventný čas? Akú výzdobu a ďalšie prvky prichystáte? Inšpirácia napovie.

Rok sa pomaly, ale isto blíži k svojmu konci a nás ešte predtým čaká to najkrajšie obdobie, a síce Advent a na neho nadviažu najkrajšie sviatky v roku, Vianoce.  Nepredbiehajme však čas a zostaňme v čase adventnom.

Je to obdobie, ktoré nastáva presne 4 týždne pred Štedrým dňom a každú nedeľu sa zapäli jedna sviečka na adventnom venci. Tá štvrtá začne horieť práve na Štedrý deň.  Je to nielen obdobie kľudu a mieru, pozastavenia sa, obdobie pôstu, ale aj obdobie veľkého upratovania, pečenia cukroviniek a vianočnej výzdoby. A tak je na Advent i sviatky vianočné sa potrebné náležito pripraviť.

 

  • V prvom rade je potrebné  generálne upratovanie, aby sme sa zbavili všetkých nepotrebných vecí, prachu a nečistôt, umyli okná, vymenili záclony, závesy, prinútili k upratovaniu i deti, pretože by ich inak Ježiško nemusel s darčekmi vôbec navštíviť. Takže detská izba sa bude len blýskať.

 

  • Ale aby sme nezostali len u práce, s týmto obdobím je spojená o mnoho príjemnejšia záležitosť a to vianočná výzdoba, rôzne dekorácie, doplnky a hlavne adventný veniec.

 

  • Práve adventný veniec nemôže v žiadnej domácnosti chýbať, pretože je to tradícia a symbol Vianoc. A to v prevedení na stôl i na dvere. Môžete si ho v oboch prípadoch nielen kúpiť hotovo vyrobený, ale i sami si ho vyrobiť a využiť vlastnú fantáziu a prispôsobiť ho svojmu interiéru. Stačí trebárs kruh z polystyrénu, pár ihličnatých vetvičiek, stuha, vianočné ozdôbky a dekorácie, štyri sviečky a veniec je na svete. Môžete ho položiť na konferenčný stolík, kde bude zdobiť obývaciu izbu alebo využiť tiež predsieň, v ktorej stojí napríklad komoda. A ten bez sviečok s radosťou zavesiť na dvere, či už vchodové alebo interiérové.

 

  • Ďalšia vianočná výzdoba bez pochýb patrí tiež na steny, police a do okien. Najkrajším riešením sú svetielka. Dodávajú nielen krásny dizajn, ale tiež príjemnú, útulnú a pokojnú atmosféru. K dostaniu sú rôzne svetelné reťaze, či už farebné alebo v rôznych odtieňoch bielej a tiež rôzne svietiace dekorácie, ktoré môžete zavesiť  ako do okien, tak i  položiť na parapety a police, okolo obrazov a vyzdobiť osvetlením sa môže i sedacia súprava.

 

  • Vianočných dekorácii je všade dostatok, takže si svoj interiér môžete okrem svetielok vyzdobiť svietnikmi a ďalšími doplnkami s vianočnou tematikou ako napríklad obrusy, prehozy, vankúše, obrázky a mnoho ďalšieho. Cez Vianoce je aj gýčovitosť dovolená, takže všetko čo je trblietavé a pripomína Vianoce, vaša domácnosť znesie.

 

  • K Adventu patrí tiež typická vôňa Vianoc ako škorica, vanilka i vôňa ihličia. Tuto vôňu si môžete dopriať nielen samotným pečením perníkov a vanilkových rožtekov, ale tiež rôznymi aromatickými sviečkami a voňavými dekoráciami s vôňou Vianoc.

 

Máte hotovo? Tak si sadnite, zabaľte sa do deky s vianočným motívom a doprajte si šálok hrejivého punču alebo zvareného vína. I to k adventnému a vianočnému obdobiu patrí.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien