Príprava na Vianoce krok za krokom

Vianoce majú síce byť sviatky pokoja a mieru, ale pre mnoho žien je hlavne predvianočné obdobie plné stresu. Je toho predsa potrebné toľko stihnúť – napiecť koláče, upratať, všetko sviatočne vyzdobiť, nakúpiť a zabaliť darčeky a nakúpiť jedlo, ktorého máme vo zvyku spotrebovať cez sviatky oveľa viac než inokedy. Aby ste to všetko zvládli v kľude a bez zbytočného stresu, máme pre Vás jednoduchý prehľad, kedy sa do čoho pustiť.

Prvý týždeň v decembri

Advent už beží a to je známkou toho, že Vianoce sú už skutočne za dverami. Ak nepatríte medzi tých, ktorí darčeky zháňajú už od leta, verte, že teraz je ideálny čas s tým začať. Ak to necháte na poslednú chvíľu, možno nezoženiete to, čo ste mali v pláne. V tomto období je tiež ideálne začať s niektorými druhmi koláčov. Obzvlášť perníky sa musia nechať pekných pár dní uležať.

 

Druhý týždeň v decembri

Ak sa chystáte na umývanie okien a veľké predvianočné upratovanie, rozhodne to nenechávajte na poslednú chvíľu. Ak s tým začnete už v druhom týždni, nemusíte sa stresovať, že to do Vianoc nemôžete stihnúť. Pár dní pred sviatkami už stačí klasické malé upratovanie, aby bolo všetko dokonalé. Po veľkom upratovaní je tiež vhodné rozmiestniť vianočné dekorácie, ktoré navodia tú správnu predvianočnú atmosféru. Ak sa chystáte na pečenie vianočky, môžete si to s predstihom vyskúšať, aby bola v deň D skutočne na jednotku!

 

Tretí decembrový týždeň

Niekoľko dní pred Štedrým dňom je čas dorobiť koláče. Všetko namažte a ozdobte, maslové krémy dajte radšej do chladničky. Je čas aj na nepečené koláče, ktoré sa behom zostávajúcich dní krásne rozležia. Nezabudnite tiež nakúpiť všetky potraviny, ktoré budete potrebovať. Na nákup sa vydajte najneskôr 22. decembra, aby ste to mali bez zbytočného stresu. Obaľte kapra, aby bola príprava štedrej večere rýchla. 

A čo na Štedrý deň? Nezabudnite si ho hlavne užiť. S ničím nestresujte a užívajte si lásku a spoločnosť Vašich blízkych.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien