Prípravy na príchod jari? Začnite jarnou údržbou rastlín a sadením

Koniec zimy a vo vás sa začína prebúdzať túžba po pestovaní rastliniek a sadenia rajčín a paprík? Chcete vedieť, kedy je dobré začať alebo akými rastlinami si v interiéri spríjemniť prichádzajúcu jar? Každá inšpirácia sa hodí, preto buďte pripravení na všetko.

Zima sa pomaly, ale isto odoberie k svojmu niekoľko mesačnému spánku a my privítame jar. Nádherné ročné obdobie, ktoré je symbolom prebúdzania, znovuzrodenia, obnovovania a zmien nielen v prírode, ale tiež v interiéroch domácností.

Ako náhle sa slniečko začne domáhať svojho postavenia, zmizne sneh a oteplí sa, tak máme potrebu obnovovania sadením a pestovaním. A to od izbových rastlín až po pestovanie rajčín a paprík.

Sadenice rajčín a paprík nie sú práve lacná záležitosť, ale čo by ste povedali na to, keby ste si ich mohli predpestovať?

Stačí si zakúpiť ich semienka a začať s predpestovaním môžete od februára až do mája. Výhodou je, že k tomu nepotrebujete ani veľkú záhradu a postačí balkón, parapet či terasa. Najideálnejším riešením sú pláta s malými nádobkami a otvormi na dne, ktoré môžete nahradiť tiež kelímami od masla, jogurtov a podobne. Na dno stačí nasypať vrstvu hrubého piesku, vrstvu dreveného uhlia a nakoniec kvalitnú ornicu alebo rašelinu či hotový substrát. Nie je potrebné hnojenie. Vypestované sadeničky rajčín a paprík môžete položiť do voľnej pôdy v máji.

Celkom jednoduché čo poviete? Navyše vám zostane skvelý pocit z toho, že ste si sadeničky vypestovali sami, ušetrili peniaze a ešte ste si skrášlili interiér.

Tak ako sa na jar snažíme o poriadne jarné upratovanie v interiéri i na záhrade, tak si zaslúžia jarnú pozornosť aj izbové rastliny.

Starostlivosť o izbové rastliny na jar spočíva predovšetkým v tom, že sa odstránia ich suché listy, stonky i kvetiny. Ďalším krokom je odstránenie prachu, ktorý sa cez zimu na rastlinkách nahromadil. U veľkých listov môžete použiť ako odstraňovač vysávač, ktorý nastavíte na najnižší výkon alebo bežné oprašovadlo. Najlepším riešením je tiež sprcha. Pokiaľ ste trpezliví, tak stačí namočená handrička a môžete zotierať od prachu list po liste. Pre zvýšenie lesku listov rastlín môžete použiť špeciálny leštiaci prostriedok určený priamo na kvetiny. Z domácich prostriedkov sa na leštenie listov používa handrička namočená v mlieku.

To sa vám interiér odrazu zazelenal, že áno?

Nie je divu, pretože izbové rastliny patria k najlepším dekoratívnym prvkom interiéru. Ich design doplňujú veľké i malé kvetináče umiestené nielen na podlahe, ale tiež na parapetoch či policiach. A čím menšia miestnosť, tak tým väčší dojem urobí gigantická kvetina vo veľkom kvetináči. Izbové kvetiny skvele doplňujú tiež nábytok do obývačky a obývacie steny. Medzi najznámejšie izbové rastliny, ktoré skvele doplnia priestor, patrí napríklad Sanseviéra, Dracaena marginata, Monstera skvostná alebo rôzne varianty fikusov.

Obľúbeným a moderným riešením pre jarnú obnovu izbových rastlín sú vertikálne záhrady. Pestujú sa na rôznych kovových konštrukciách, na ktoré sa jednoducho zavesia kvetináče alebo kapsy s rôznymi rastlinkami a dokonalá zelená radosť je na svete.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien