Dni dopravy zdarma Dni dopravy zadarmo na všetko neváhajte ani minútu - nakupujte nábytok bez poštovného
Ešte pár dní ...
Ešte pár dní ...

Prípravy na príchod jari? Začnite jarnou údržbou rastlín a sadením

Koniec zimy a vo vás sa začína prebúdzať túžba po pestovaní rastliniek a sadenia rajčín a paprík? Chcete vedieť, kedy je dobré začať alebo akými rastlinami si v interiéri spríjemniť prichádzajúcu jar? Každá inšpirácia sa hodí, preto buďte pripravení na všetko.

Zima sa pomaly, ale isto odoberie k svojmu niekoľko mesačnému spánku a my privítame jar. Nádherné ročné obdobie, ktoré je symbolom prebúdzania, znovuzrodenia, obnovovania a zmien nielen v prírode, ale tiež v interiéroch domácností.

Ako náhle sa slniečko začne domáhať svojho postavenia, zmizne sneh a oteplí sa, tak máme potrebu obnovovania sadením a pestovaním. A to od izbových rastlín až po pestovanie rajčín a paprík.

Sadenice rajčín a paprík nie sú práve lacná záležitosť, ale čo by ste povedali na to, keby ste si ich mohli predpestovať?

Stačí si zakúpiť ich semienka a začať s predpestovaním môžete od februára až do mája. Výhodou je, že k tomu nepotrebujete ani veľkú záhradu a postačí balkón, parapet či terasa. Najideálnejším riešením sú pláta s malými nádobkami a otvormi na dne, ktoré môžete nahradiť tiež kelímami od masla, jogurtov a podobne. Na dno stačí nasypať vrstvu hrubého piesku, vrstvu dreveného uhlia a nakoniec kvalitnú ornicu alebo rašelinu či hotový substrát. Nie je potrebné hnojenie. Vypestované sadeničky rajčín a paprík môžete položiť do voľnej pôdy v máji.

Celkom jednoduché čo poviete? Navyše vám zostane skvelý pocit z toho, že ste si sadeničky vypestovali sami, ušetrili peniaze a ešte ste si skrášlili interiér.

Tak ako sa na jar snažíme o poriadne jarné upratovanie v interiéri i na záhrade, tak si zaslúžia jarnú pozornosť aj izbové rastliny.

Starostlivosť o izbové rastliny na jar spočíva predovšetkým v tom, že sa odstránia ich suché listy, stonky i kvetiny. Ďalším krokom je odstránenie prachu, ktorý sa cez zimu na rastlinkách nahromadil. U veľkých listov môžete použiť ako odstraňovač vysávač, ktorý nastavíte na najnižší výkon alebo bežné oprašovadlo. Najlepším riešením je tiež sprcha. Pokiaľ ste trpezliví, tak stačí namočená handrička a môžete zotierať od prachu list po liste. Pre zvýšenie lesku listov rastlín môžete použiť špeciálny leštiaci prostriedok určený priamo na kvetiny. Z domácich prostriedkov sa na leštenie listov používa handrička namočená v mlieku.

To sa vám interiér odrazu zazelenal, že áno?

Nie je divu, pretože izbové rastliny patria k najlepším dekoratívnym prvkom interiéru. Ich design doplňujú veľké i malé kvetináče umiestené nielen na podlahe, ale tiež na parapetoch či policiach. A čím menšia miestnosť, tak tým väčší dojem urobí gigantická kvetina vo veľkom kvetináči. Izbové kvetiny skvele doplňujú tiež nábytok do obývačky a obývacie steny. Medzi najznámejšie izbové rastliny, ktoré skvele doplnia priestor, patrí napríklad Sanseviéra, Dracaena marginata, Monstera skvostná alebo rôzne varianty fikusov.

Obľúbeným a moderným riešením pre jarnú obnovu izbových rastlín sú vertikálne záhrady. Pestujú sa na rôznych kovových konštrukciách, na ktoré sa jednoducho zavesia kvetináče alebo kapsy s rôznymi rastlinkami a dokonalá zelená radosť je na svete.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 400 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

Splátkový predaj

Nakúpte
na splátky

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien