Prípravy tradičného vianočného stromčeka

Štedrý deň už klope na dvere a vianočné prípravy vrcholia? Premýšľate, ako pojať vianočný stromček a kam ho umiestnite? Poďte sa pozrieť ako na to.

Už sa tešíte na tohtoročné Vianoce a na to, čo nájdete pod svojim vianočným stromčekom?

Skôr, než k vyvrcholeniu nádherných vianočných sviatkov dôjde, usadnete k štedrovečernej večeri a nasledovne si pod stromčekom rozbalíte darčeky, tak je potrebné vianočný stromček pripraviť a ozdobiť. 

Určíte si pamätáte na Vianoce svojho detstva, na tradičné vianočné ozdoby a osvetlenie, ktoré mali svoje kúzlo a boli pomaly vo všetkých domácnostiach v rovnakom štýle. Trblietavé ozdobné reťaze pripomínajúce snehové vločky alebo trblietavé vlasy, salónky, kolekcie, čokoládové mince.

A dnes pripravujete Vianoce svojej rodine, svojim deťom. Aby boli čo najkrajšie, isto aj vy chcete dodržať všetky tradície a pojať vianočný stromček tradične alebo po svojom.

Vianočný stromček patrí k hlavnému symbolu Vianoc a okrem toho, že niekoľko dní či týždňov zdobí naše domácnosti, tak sa k nemu viaže i hromada tradícii.

Vedeli ste, že jeho funkcia je chrániť obyvateľov domu? Že kedysi bola tradícia zavesiť ho na strop špičkou dole a tým odohnať zlých duchov? Že tradičné ozdoby bolí jabĺčka, hrušky, orechy, slamené, voskové alebo drevené ozdoby či perníky alebo koráliky a šišky? Že zdobenie stromčeka patrilo do dôb pohanskej mágie?

Či už  je to tak alebo tak, dá sa povedať, že vianočný stromček patrí k tým najkrajším zvykom a má svoje kúzlo.Z kresťanského hľadiska patrí medzi náboženské symboly, ktoré znázorňujú svetlo a večný život, privoláva zdravie, šťastie, lásku, bohatstvo a hojnosť.

Dnes si môžete zvoliť variantu rezaného stromčeka, umelého alebo v kontejneri. Živý stromček má svoje kúzlo a okrem živých vetví borovice, smriečku alebo jedličky, prináša i tradičnú vôňu ihličia. Ani umelý však nie je k zahodeniu, v ponuke je hromada variant a vôňu môžete nahradiť vonnými esenciami.

K tradíciám dnešnej doby patria vianočné ozdoby sklenené alebo umelé v podobe tradičných vianočných gulí, ale tiež iných tvarov. Začína sa však vracať i trend zdobenia z prírodných materiálov.

Samotné zdobenie je dobré robiť v určitom poradí. Ako prvé osvetlenie a nasledovne ozdoby od tých najväčších až po tie najmenšie. Obvykle menšie do spodnej časti a väčšie do tej vrchnej. Pokiaľ chcete zachovať určitý štýl stromčeka, tak nie je vhodné miešať moderné ozdoby s tými z prírodných materiálov alebo s perníkmi. Na stromčeku by určite nastal chaos. A celkom nakoniec stromček vyzdobte vianočnými reťazami alebo nádhernou stuhou. A na vrchole nemôže chýbať hviezda, tradičný vianočný špic alebo anjelik.

A kam stromček postaviť? Asi záleží na tom, aké veľké priestory máte k dispozícii. Najčastejším miestom je samotná obývacia izba a často  malým vianočným stromčekom rodičia vyzdobia i detskú izbu. Dôležité je, aby stromček bolo vidieť. Ako miesto pre postavenie obvykle slúži roh miestnosti a najlepšie roh ľavý z pohľadu vstupu do izby, ako hovorí Feng Shui.

Vianočný stromček je šperk a symbol radosti a šťastia.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien