Ako na rekonštrukciu kuchyne?

Uvažujete nad rekonštrukciou kuchyne a neviete odkiaľ máte začať? Neviete ako zvoliť správne rozloženie spotrebičov a kuchynského nábytku? Nikdy nie je neskoro na to, aby ste sa o týchto veciach poradili s odborníkmi a nechali sa inšpirovať.

Rekonštrukcia kuchyne

Pred tým ako sa vôbec rozhodnete pre rekonštrukciu kuchyne, musíte si ujasniť hneď niekoľko vecí. Najskôr charakterizujte rozsah rekonštrukcie, či máte v pláne kompletnú rekonštrukciu kuchyne alebo máte v pláne len menšie úpravy.

Vezmite si ceruzku a papier. Bez akýchkoľvek zábran, neváhajte a dajte svoju predstavu na papier. Načrtnite si približný nákres svojej vysnívanej kuchyne. Rekonštrukcia kuchyne nie je žiadna sranda, je to dôležitý zásah do štruktúry Vášho domova a predsa len práve kuchyňa je ešte k tomu aj priestor, v ktorom väčšina z nás trávime najviac času.

Taktiež pred samotnou rekonštrukciou kuchyne si musíme ujasniť, akú funkciu bude spĺňať. Pre veľa ľudí je kuchyňa nie len priestorom, kde si majú možnosť pripraviť skvelé jedlo ale taktiež sa stáva centrom spoločenského diania, využívame ju na stretnutia s priateľmi a rodinou, preto je dôležité, aby sme sa v nej cítili priam nadštandardne!

Poďme teda krok po kroku si ujasniť na čo nesmieme pri rekonštrukcii kuchyne zabudnúť!

Správne zorganizované

Správne zorganizovaný by mal byť nie len samotný človek ale aj priestor v kuchyni. Nazýva sa to taktiež ergonómia v kuchyni, na ktorú pri rekonštrukcii kuchyne nesmieme zabudnúť! Môžeme sa rozhodnúť na základe našej intuície ale nikdy nie je zlé sa poradiť s profesionálnym dizajnérom, ktorý sa rekonštrukcii kuchyne rozumie najlepšie.

Medzi základné pravidlá, ktoré by sme nemali porušiť patrí:

  • umývačku riadu musíme umiestniť v blízkosti drezu a najlepšie pod úložnými skrinkami,
  • pri umiestnení chladničky si dajme pozor na to, aby bola v dostatočnej vzdialenosti od vyhriatych telies ako je napríklad rúra na varenie alebo krb.

Výber vstavaných spotrebičov

Keď ste sa už rozhodli pre rekonštrukciu kuchyne tak neváhajte investovať do vstavaných spotrebičov, ktoré spĺňajú hneď niekoľko výhod. Prvou výhodou je, že šetria priestor, sú exkluzívnym dizajnovým doplnkom, ktorý Vám každá kamoška môže len závidieť. Taká malá rada pre Vás, ak chcete zjednodušiť život sebe a Vašim blízkym, umiestnite stavané spotrebiče do výšky očí, či už je to rúra na pečenie, mikrovlnná rúra alebo umývačka riadu. Verte tomu, že túto rekonštrukciu kuchyne nikdy neoľutujete.

Bez ostrovčeka či s ostrovčekom?

V dnešnej dobe je ostrovček najväčším trendom preto keď už rekonštrukcia kuchyne tak poriadna. Ostrovček rozžiari Vašu kuchyňu, ktorá bude tak príťažlivá a trendy ako nikdy predtým. Ostrovčeková kuchyňa sa najviac hodí do veľkých priestorov, najlepšie keď máte kuchyňu prepojenú s obývacou izbou. V tomto prípade krásne predelí tieto dva priestory.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien