Nie len spálňový nábytok je rozhodujúci...

Keď zariaďujeme jednu z najobľúbenejších miestností, a to práve spálňu, musíme pozorne vybrať spálňový nábytok a všetko zladiť tak, aby sme sa v nej cítili príjemne a pohodlne. Ako pri zariadení postupovať sa dozviete v tomto článku

Ideálne miesto pre náš odpočinok alebo spálňa snov...

Spálňa nie je len miestom pre náš odpočinok ale taktiež miestnosť, ktorá má byť vždy tak trochu zahalená rúškom tajomstva. Pri jej zariadení, by sme mali dbať na to, že keďže v nej trávime väčšinu času počas dňa pohodlnosť a komfort sú rozhodujúce vlastnosti, ktoré by mala každá správna spálňa spĺňať.

Zmena je život

Z generácie na generáciu sa výrazne zmenil výzor spálne a tiež požiadavky na spálňový nábytok. Z manželských fotografií nad masívnou manželskou posteľou zavalenou obrovskými páperovými perinami začali naše steny zdobiť novodobé avantgardné obrazy. Ľudia začali spávať výhradne v perinách z antialergických materiálov a v posteliach s ortopédmi odporúčanými vysoko kvalitnými matracmi. Všetky tieto zmeny sa odvíjajú zo zmien, ktoré sa odrážajú zo spôsobu života ľudí kedysi a dnes. To čo kedysi bolo vyhovujúce dnes, je už nepoužiteľné.

Vysnívaná spálňa

Pri predstave vysnívanej spálne sa asi všetci zhodneme, a to asi tak, že v našich hlavách sa vynorí posteľ ideálne abnormálnych rozmerov, praktické nočné stolíky, nočná lampa pre nočných čitateľov, najlepšie francúzske okno s dverami na balkón, nenápadná skriňa, veľké zrkadlo, rýchli prístup do kúpeľne, .... a podobne. No nie je všetko tak ružové, ako si predstavujeme, aj keď veľkú pozornosť venujeme a samozrejme si ju aj zaslúži spálňový nábytok, musíme dbať aj na ostatné detaily.

Spálňový nábytok

Nielen správny spálňový nábytok je rozhodujúci ale taktiež atmosféra, ktorú si v spálni vytvoríme! Pri zariaďovaní musíme byť pozorní od samého začiatku, jedno nesprávne rozhodnutie môže všetko pokaziť, či už je to príjemné prostredie, pohodlná posteľ, posteľné prádlo, podlaha alebo odtiene stien. Ako vybrať správnu posteľ sa môžete dočítať v jednom z predošlých článkov ale čo s úložným priestorom v spálni...

Čo s úložným priestorom?

Samozrejme, keď sa rozhodujeme ako kultivovane vyriešiť otázku: "Čo s úložným priestorom?", musíme vychádzať z niekoľkých faktorov našej spálne, a to v prvom rade z jej rozmeru. Čiže v prípade, že zariaďujeme a hľadáme spálňový nábytok pre malú spálňu, pouvažujme nad tým, či by nebolo vhodnejšie nájsť priestor v dome, či byte, kde by sme mohli zriadiť šatník, ktorý je mimochodom veľmi moderným riešením úložného priestoru v domácnosti, zabezpečíme ním to, že zbytočne nezmenšíme už sám o sebe malý priestor v spálni. Taktiež sú veľmi moderné vstavané skrine, ktoré sú najvhodnejšie do veľkých priestorov, opticky ho trochu zmenšia a zútulnia. Hlavne nezabúdajme na to, že práve spálňa je jednou z miestností v dome, ktorá má pôsobiť čo najvzdušnejšie, preto ju nezaplňme prehnane spálňovým nábytkom a doplnkami.

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien