Nie je nič lepšie na odpočinok ako spálňa podľa Feng Šuej

Ak chcete spávať v pohode a vstávať s kľudom angličana inšpirujte sa pri umiestnení spálne učením Feng Šuej a Vaša spálňa podľa Feng Šuej bude ideálnym miestom pre odpočinok a načerpanie stratenej energie.

Spálňa podľa Feng Šuej

Až tretinu času z nášho života trávime práve v spálni. Nezabúdajme teda na to, že spálňu zaraďujeme medzi jednu z najdôležitejších miestností v našej domácnosti, preto ju musíme spoľahlivo zariadiť. V spálni načerpávame novú energiu, aby sme boli schopní ráno vykročiť do nového dňa. Nikdy na jej rolu, ktorú zohráva v našich životoch nezabúdajme a tobôž nie keď sa rozhodneme pre spálňu podľa Feng Šuej. Ak zvolíte túto cestu musíte nadobro zabudnúť na raňajky, obed či večeru v posteli alebo notebook na kolenách a dobiehanie deadlinov namiesto spánku. Poďme sa bližšie pozrieť na pravidlá a „zákony“, ktoré spálňa podľa Feng Šuej nesmie porušiť.

Správne situovanie spálne v dome

Podľa umiestnenia spálne alebo vo všeobecnosti miestnosti určenej na spánok vieme podľa Feng Šuej akú úlohu v domácnosti zohráva daná osoba. Izba najvýznamnejšej osoby by mala byť čo najďalej od vchodu a taktiež nemalo byť v nej počuť ruch z ulice. Osoba ktorej izbu umiestníme blízko kuchyne tak vieme, že má v domácnosti najnižšie postavené miesto a je podradená ostatným členom domácnosti. Jej úlohou je prevažne starať sa o pohodlie ostatných členov rodiny. Preto v blízkosti kuchyne by sa nemala nachádzať práve spálňa podľa Feng Šuej, keďže v nej spí otec, ktorý je hlavou rodiny a matka, ktorá by taktiež mala byť v rodine na vysokej pozícii.

Ak sa dostaneme do situácie, že sa naša spálňa nachádza v podkroví domu a nemôžeme ju presunúť do iného priestoru tak musíme dbať na správne rozmiestnenie nábytku. Najskôr sa zamerajme na posteľ, ktorá je v spálni najdôležitejšou časťou nábytku. Posteľ by sa nemala nachádzať pod šikmou časťou stropu, lebo práve táto šikmina nad našou hlavou nám môže spôsobiť nepohodu počas spánku, aj keď si to možno neuvedomujeme. Najhoršie čo sa môže stať je, keď podkrovie je v tvare písmena A, vtedy sa môžeme cítiť v tomto priestore skľúčene a čo je horšie, že umiestnenie postele už vôbec nevymyslíme. Tiež dbajme na to, aby posteľ, jej matrac, obliečky, periny, vankúše neboli poškodené, ak náhodou je jedna z tých vecí poškodená, vymeňte ju za novú!

Podľa Feng Šuej by sa mala spálňa podľa Feng Šuej nachádzať v juhozápadnej časti domu. Práve táto časť domu najpozitívnejšie ovplyvňuje vzťahy v domácnosti a najmä manželský alebo partnerský vzťah. Zas izby Vášho dieťaťa by mala pre úspech v štúdiu a pre správny rozvoj dieťaťa byť umiestnená severovýchod.

Ideálny tvar spálne podľa Feng Šuej je pravouhlý. Tiež pozorne skontrolujte všetok nábytok spálne, aby nebol poškodený. Tak ako to platilo aj u postele, tak aj ostatný nábytok prípadne iné doplnky spálne musia byť nepoškodené a v čo najlepšom stave, inak sme nútení ich nahradiť za nové.

Spálňa podľa Feng Šuej a jej farby!

Pre spálňu podľa Feng Šuej a nie len pre ňu ale taktiež pre detskú izbu, ktorá je situovaná na severozápad je najvhodnejšia prírodná farby, ktorá pripomína zem, a to je napríklad béžová alebo odtiene hnedej prípadne oranžová.

Zariadte si spálňu podľa Feng Šuej a žite v pohode, s kľudom a radosťou zo života!

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien