Spôsob ako zariadiť byt či dom pre alergika

Trpíte alergiou? Na čo sa zamerať pri rekonštrukcii domu a bytu pre alergika, aby ste zmiernili Vaše príznaky? Poradíme Vám ako vybrať správny nábytok jednoduchý na údržbu.

Zaujímalo by Vás ako zariadiť byt či dom pre alergika? Nechajte sa inšpirovať.

Ľudí s alergiou z roka na rok pribúda. Ochorenie s tak nepríjemnými príznakmi, no aj proti nemu sa dá bojovať. Je veľa metód, ako znížiť prejavy alergie a jednou z nich je správny výber a rozloženie Vášho nábytku, a zároveň je veľmi dôležitá aj jeho údržba. Preto sa zamerajme na pár bodov, ktorým by ste mali venovať Vašu pozornosť.

Nábytok

Pri výbere nábytku, či už do spálne, detskej izby alebo do obývačky buďte opatrní a zamerajte sa na nábytok z kvalitného materiálu. Pre ľudí, ktorí trpia alergiou je najvhodnejší výber nábytku s jednoduchou údržbou, to znamená nábytok, ktorý sa ľahko umýva. Pri pravidelnej údržbe zabránite prežívaniu roztočov a tým pádom sa zníži riziko alergických reakcií. Preto napríklad obmedzte nábytok s obsahom tkanín, pri výbere sedacej súpravy sa teda radšej rozhliadnite po koženej sedačke.

Kuchyňa

Každá kuchyňa by mala obsahovať kvalitný digestor, ktorý zabezpečí správne odsatie pár, ktoré vzniknú pri varení. Tým pádom sa zredukuje vznik plesní a taktiež aj zabránite prežívaniu roztočov.

Plesne na stenách

Nedokážete sa zbaviť plesní v byte či dome? Stretávate sa s tým, že prípravky proti plesniam nezaberajú? Skúste investovať do farby proti plesniam. Táto farba Vám umožní hneď po vymaľovaní zdravé bývanie vo Vašom milovanom domove. Preto neváhajte a pouvažujte aj nad takouto variantou. Tiež nezabúdajte na vetranie, dokonca proti plesniam je veľmi účinné, keď zároveň s vetraním aj vykurujete daný priestor.

Záclony či žalúzie?!

Myslím, že pri odpovedi na túto otázku máte jasno. Záclony sú priam špongia na prach a roztoče, preto zvážte, či ich definitívne nevyradíte z doplnkov Vašej domácnosti. Predsa len dnes ich nahradili mnohé dekoratívne žalúzie, ktoré sa ľahko udržiavajú a zároveň sú štýlové a moderné.

Spálňa

Na záver to najdôležitejšie, a to je výber správnej postele a posteľnej bielizne. Pri výbere postele sa zamerajte na jednoduchosť, lebo práve v nej je to, čo potrebujete. Preto rám postele by mal byť čo najjednoduchší, teda dbajte na to, aby ste plochy, kde sa môže zhromažďovať prach zredukovali na minimum.

S perovými perinami a vankúšmi ste sa dúfam rozlúčili už dávno, ak nie tak expresnou rýchlosťou ich nahraďte variantou s antialergickou výplňou, a to isté platí aj o výbere správneho matraca, ktorý by mal byť taktiež z antialergického materiálu..

Nenechajte si ujsť žiadnu výhodnú akciu

Zaregistrujte sa k bezplatnému zasielaniu noviniek a akcií z nášho obchodu priamo na váš email.

Dovoz zadarmo

Nábytok od 800 EUR
privezieme zadarmo

Výnos

Nábytok vám vynesieme
až do bytu

S nami ušetríte

Akčná ponuka
nábytku

Nízké ceny

Garancia trvale
nízkych cien